Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
Kontakt
Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Biblioteka Miejska w Barcinie

Sypatycy

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Grudzie 2016 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Urodziny Urodziny:
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie
DMS W PIŁCE HALOWEJ KLAS 2


Dnia 5 grudnia rozpoczną się rozgrywki klas 2 w halowej piłce nożnej. Po spotkaniu kapitanów drużyn do udziału przystąpiło 6 zespołów. W trakcie spotkania ustalono szczegóły rozgrywek oraz dokonano losowania grup.
GRUPA A:
klasa 2 A
klasa 2 B
klasa 2 E2
Grupa B:
klasa 2 C
klasa 2 D
klasa 2 E1
W bieżących rozgrywkach obowiązywać będą następujące zasady :
- każda klasa może wystawić jedną lub dwie drużyny,
- zespoły grają w 4 osobowych składach ( 3 zawodników w polu oraz bramkarz),
- każdy mecz trwa 2 x 8 minut,
- zamiany "hokejowe",
- rozgrywki odbywają się systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach,
- w fazie grupowej zwycięstwo - 3 punkty, remis 1 punkt, przegrana 0 punktów,
- w fazie finałowej zespoły grają "na krzyż" pierwszy z drugim, drugi z pierwszym o wejście do finału.


Pierwsze spotkania grupowe odbędą się w najbliższy poniedziałek tj. 5 grudnia od godziny 14:20 na dużej sali gimnastycznej.

Szczegółowy harmonogram spotkań:
A - B 14:25
A - E2 14:40
B - E2 14:55
C - D 15:10
C - E1 15:25
D - E1 15:40
W trakcie rozgrywek otwarta będzie galeria dla kibiców, których również serdecznie zapraszamy.
WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY BARCIN


W związku z wygaśnięciem mandatów radnych Młodzieżowej Rady Gminy Barcin - Rogera Pawła Pasa w okręgu wyborczym nr 2 tj. w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie oraz Patryka Paliwody w okręgu wyborczym nr 3 tj. w Liceum Ogólnokształcącym w Barcinie - Burmistrz Michał Pęziak zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Młodzieżowej Rady Gminy Barcin I kadencji 2015 -2017 we wskazanych wyżej okręgach wyborczych.
W tym celu Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie powołał Okręgową Komisję Wyborczą.
Treść informacji dostępna jest TUTAJ.
EWELINA KACZMAREK WYRÓŻNIONA


Dnia 25 listopada 2016 roku o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żninie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zostało uhonorowanych 5 osób z Gminy Barcin, tj.: Monika Malinowska, Renata Smyk, Agnieszka Kuźmińska, Anna Kranz i Ewelina Kaczmarek. Wszystkie wolontariuszki działają na rzecz lokalnego środowiska w ramach organizacji "SAMPO". W spotkaniu wzięły udział również władze stowarzyszenia w ramach którego działają wyróżnione osoby, tj. Prezes Zarządu Włodzimierz Osuch i Wiceprezes Beata Gaik-Mazurek. Grawertony z podziękowaniami oraz materiały promocyjne powiatu wręczyli Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, Wicestarosta Andrzej Hłond oraz Kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie Izabela Gronet.
Organizacja "Sampo" od wielu lat realizuje zadanie pn. "Żywność w darze", którego celem jest zmniejszenie negatywnych skutków występujących problemów społecznych, zwłaszcza ubóstwa i głodu wśród mieszkańców Gminy Barcin jak również Powiatu Żnińskiego. Zadanie to realizowane jest we współpracy z Grudziądzkim Bankiem Żywności. Przy każdorazowej dostawie artykułów żywnościowych, zawsze pomagają wolontariusze. Jest to grupa osób dobrowolnie podejmująca działania na rzecz innych. Realizacja tego przedsięwzięcia bez wolontariuszy byłaby wręcz niemożliwa. Naszą najmłodszą wolontariuszką jest Ewelina Kaczmarek uczennica III klasy Gimnazjum nr 1 w Barcinie. W ramach swojego wolnego czasu z chęcią pomaga przy dystrybucji żywności. Uczennica wykazuje dużą motywację do niesienia pomocy innym, jest otwarta na nowe doświadczenia. Pomimo młodego wieku ma świadomość jak ważną rzeczą jest pomoc innym.
HISTORIA W LOSACH MOJEJ RODZINY


Każda rodzina ma jakąś historie, jedna większą, druga mniejszą - tak mówi pan Leszek Sarnowski, z którym odbyła się piątkowa lekcja historii. Udział w tej lekcji zorganizowanej przez panią Grażynę Sudoł wzięli uczniowie naszego liceum, jednej klasy trzeciej oraz wszyscy zainteresowani historią. Pan Leszek Sarnowski urodził się w Barcinie, spędził tu dzieciństwo. Uczęszczał do liceum w Inowrocławiu, skończył historię na Uniwersytecie Gdańskim. Był dziennikarzem, współpracował z Gazetą Wyborczą, Dziennikiem Bałtyckim, Radiem Gdańsk, Radiem Plus, TVP Olsztyn, TVP Gdańsk. Przewodniczący Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Sztumie w 1989 roku. Od ponad trzydziestu lat tam mieszka i pracuje. Jest m.in. redaktorem naczelnym kwartalnika kulturalno - społecznego Dolnego Powiśla i Żuław.
Przedstawił nam informacje, pamiątki, dokumenty o ważnych wydarzeniach dla państwa polskiego ( min. o Powstaniu Wielkopolskim, II wojnie światowej, zbrodni katyńskiej) oraz o swoich krewnych, którzy uczestniczyli w nich . Jeden dziadek był uczestnikiem Powstania Wielkopolskiego, drugi brał udział w II Wojnie Światowej - wywieziony przez Rosjan do łagru. Opowiedział nam również o bracie swojej babci - por. Zdzisławie Gierlińskim, który zginął w Katyniu. Pan Gierliński na przełomie września i października 1939 roku trafił do niewoli sowieckiej, osadzony został w obozie w Kozielsku. Na liście katyńskiej widnieje pod nr 1029.
Żałujemy, że pana Leszka Sarnowskiego nie było z nami podczas upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej w Barcinie. Cieszymy się, że mogliśmy dowiedzieć się prawdy z ust człowieka, który tak skrzętnie zbiera i przechowuje pamiątki rodzinne.
Zofia Drzewiecka
ZAPROSZENIE NA TURNIEJE


MISTRZOSTWA KLAS PIERWSZYCHDnia 29 listopada zakończone zostały rozgrywki w halowej piłce nożnej klas I. W finale spotkały się dwie drużyny klasy I A. Spotkanie finałowe było bardzo wyrównane i zakończyło się rzutami karnymi. Zwyciężyła drużyna grająca w składzie : Musiał Bartek, Ruciński Beniamin,Wesołek Jakub, Naborczyk Krystian, Sołtysiak Emil, Musik Wiktor, Tański Jakub.
Drugie miejsce zajął zespół występujący w ustawieniu : Jankowski Jakub, Bacia Hubert, Tomiczak Izabela, Osuch Kacper, Sulecki Bartek.
Tydzień wcześniej rozegrano "Mały finał" walcząc o trzecie miejsce w turnieju. W tym meczu klasa IB zwyciężyła 5:4 klasę IE. Jej barw bronili: Modrzejewski Marcel, Stręk Dominik, Banaszak Jonasz, Jankowski Mikołaj, Zalewski Bartek. Czwarte miejsce w zawodach zajęła klasa IE grająca w składzie : Maniewski Andrzej, Maciejewski Jakub, Kieca Mateusz, Nowak Mikołaj.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA


W ostatni piątek, 25 listopada, odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Organizowały ją wszystkie klasy III w celu zebrania funduszy na swój bal. Wielu uczniów brało udział w różnych konkursach prowadzonych przez Mateusza - ucznia klasy IIIe. W roli DJ-a mogliśmy zobaczyć Klaudiusza z IIIc, a na głodnych i spragnionych uczniów czekała kawiarenka prowadzona przez uczennice z IIIe z pomocą chłopców z IIIa. Nie obyło się również bez wróżb. Wszyscy świetnie się bawili i jestem pewna, że zapamiętają tę dyskotekę na długo. Dziękujemy za świetną zabawę.
Ada Bartoś IIIe

CHWILA ODDECHU


Wraz z TESCO uczymy się zdrowo odżywać również podczas sobotnich zajęć wolontaryjnych.
Uczestnicy "Chwili Oddechu" w ostatnim czasie mieli szansę przygotowywać soki z owoców i warzyw oraz owocowo- mleczne koktajle.
Było smacznie, zdrowo i wesoło.
Julia Kęsicka, Id
Zdjęcia ze spotkania dostępne w naszej szkolnej galerii.


SZTUKA WYBORU
Newsy

15 listopada w Multikinie w Bydgoszczy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu filmowego pod nazwą ?Kamera! Akcja! Reakcja!... czyli Bezpieczne Wakacje? realizowanego w ramach V edycji policyjnego programu profilaktyczno ? prewencyjnego "Sztuka Wyboru" . Konkurs miał charakter wojewódzki, uczestniczyły w nim 28 placówek z regionu. Zadaniem uczestników było przygotować 3 minutowy film o tematyce związanej z nazwą konkursu. Naszą szkolną drużynę stworzyli: Kasia Kujawa, Karolina Tarnowska i Jędrzej Gwizdała ? obecnie już absolwenci gimnazjum, którzy w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyli warsztatach filmowych, współpracując z profesjonalnymi operatorami, montażystami i reżyserami. Przygotowany przez nich pod opieką pani Magdaleny Forgiel film nie został wprawdzie nagrodzony, ale możliwość uczestnictwa w uroczystej gali podczas festiwalu CAMERIMAGE, gdzie gościnnie pojawili się m.in. nagrodzony Oscarami Michael Chapman, autor zdjęć do ?Taksówkarza? i "Wściekłego byka", John Toll, operator takich filmów, jak "Braveheart" i "Wichry namiętności" oraz aktor Robert Gonera już sama w sobie jest nagrodą. Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję programu. Chętni do rywalizacji filmowej mogą się zgłaszać u p. Magdaleny Forgiel.

SZACHIŚCI WYSTARTOWALI W DMP ŻNIŃSKIEGO


25 listopada w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie zainaugurowano IX edycję Drużynowych Mistrzostw Powiatu Żnińskiego w szachach szkół ponadpodstawowych. Organizacją mistrzostw zajmą się: UKS Jedynka przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Żninie, Starostwo Powiatowe, ŻMTS Baszta oraz wspominany już Miejski Ośrodek Sportu. Nasza reprezentacja po dwóch latach przerwy ponownie wystartowała w zawodach drużynowych. Nasz zespół wystąpił w składzie: Jakub Tański (kapitan), Jacek Zakrzewski, Kacper Wiśniewski, Wiktoria Becmer oraz Julia Maciejewska.
Nasi zawodnicy rozegrali sześć pojedynków z rówieśnikami z powiatu żnińskiego. Jeden z nich wygrali, trzy zremisowali i dwukrotnie przegrali. Obecnie zespół znajduje się na czwartej lokacie w tabeli z niewielką stratą do drugiego miejsca.
Indywidualnie najlepiej spisał się Jakub Tański który wygrał 5 z 6 pojedynków.
Kolejne zawody już w grudniu.
LOSY ABSOLWENTÓW - MARIA ROBACZEWSKA


Szczerze mówiąc, mam pewne problemy ze zrozumieniem, dlaczego akurat ja powinnam podzielić się na stronie opowieściami o swoim życiu, ale staram się wytłumaczyć to sobie w ten sposób, że historie ludzi, którzy zajmują się całkiem zwyczajnymi rzeczami, również mogą być na swój sposób interesujące. Więcej znajdziecie w zakładce losy absolwentów.
Zachęcamy do czytania zakładki "Losy absolwentów" - znajdziecie tam informacje o tych, którzy etap gimnazjum mają już za sobą. Teraz działają i odnoszą sukcesy w innych miejscach, ale nadal o nas pamiętają.
W dzisiejszym odcinku - Maria Robaczewska.