Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
Kontakt
Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Padziernik 2016 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urodziny Urodziny:
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie
SOBOTNIE KODOWANIE


Rozpocznij przygodę z programowaniem i już dziś zacznij kodować w ramach Tygodnia Kodowania w Polsce. Tak brzmiał tytuł tegorocznej edycji CodeWeekPL.
W naszej szkole w sobotnie przedpołudnie zorganizowano jedno z wydarzeń związane z kodowaniem - ABBACode. Każdy tego dnia znalazł coś dla siebie, tak ponieważ stopień zaawansowania oraz możliwości poszczególnych osób były bardzo zróżnicowane, a dodając do tego, że na spotkanie przybyli uczniowie szkół podstawowych tym bardziej pomoc starszych kolegów i koleżanek była bardzo potrzebna.
Filip i Marek z najmłodszymi uczestnikami (najmłodszy - Franek miał 6 lat) wspólnie budowali roboty, a następnie je programowali. Na koniec każdy zobaczył pokaz umiejętności pokonywania toru przeszkód.
Oliwia i Kaja specjalistki od Scratcha wspólnie z uczestnikami tworzyły programy do obliczania pól różnych figur.
Jakub natomiast zgłębiał tajniki programu Python i rozwiązywał zadania związane z sortowaniem. Kilka ciekawych pomysłów przedstawił całej grupie.
Marcin i Michał skupili się nad przygotowaniem połączeń portów (dial up-modem) z modelem ręki i zaprogramowaniem jej poprzez płytkę Arduino.
Nad całością czuwali p. Jacek Grobelniak, p. Hubert Łukomski i p. Tomasz Woźnicki
Był to niesamowity dzień i pokazał przede wszystkim, że przygoda z logicznym myśleniem nie jest wcale taka straszna.
Fotorelacja z wydarzenia dostępna w naszej szkolnej galerii.
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓWDnia 18.10.2016 roku odbyły się w Żninie Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Szkół Gimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta biegły 10x800 metrów, a chłopcy 10x1000. Zespół Szkół nr 1 w Barcinie reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt i chłopców.
Ekipa żeńska startowała w tych zawodach po kilkuletniej przerwie i zaprezentowała się bardzo dobrze, zajmując po zaciętej rywalizacji 2 miejsce.
Skład sztafety dziewcząt: Katarzyna Cudo, Joanna Lisiecka, Nowicka Monika, Tomczyk Wiktoria, Szulc Martyna, Orłowska Natalia, Antkowiak Martyna, Tomiczak Izabela, Małodzińska Karolina, Łącka Julia, Gajda Oliwia, Tarnowska Wiktoria.
Dziewczęta przygotowała do zawodów Żaneta Kopydłowska.
Natomiast zespół chłopców dwa lata z rzędu wygrywał zawody powiatowe (zajmując kolejno 4 i 1 miejsce w województwie), to też nie bez przyczyny zaliczany był do faworytów. Chłopcy nie zawiedli i zajęli 1 miejsce, awansując tym samym do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27.10.2016 roku.
Skład sztafety męskiej: Kacper Broniszewski, Mikołaj Jabłkowski, Mikołaj Mórawski, Michał Pilarski, Dariusz Kruszyna, Borys Skowroński, Przemysław Kurek, Michał Najsztub, Jakub Grzegrzółka,, Jacek Zakrzewski, Mateusz Tafelski, Wiktor Piątkowski, Mateusz Zabłocki.
Chłopców przygotował do zawodów Jacek Jordanowski.

KLASY II W ZOO


Dnia 13.10.2016 r. uczniowie klas drugich gimnazjum wybrali się na wycieczkę do ZOO. Lekcja biologii, tym razem, odbyła się na świeżym powietrzu w ogrodzie zoologicznym w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Połączenie miłego z pożytecznym.
Uczniowie pracując w parach mogli z bliska przyjrzeć się różnym zwierzętom, od groźnego tygrysa do kozy domowej, i dowiedzieć się trochę o systematyce kręgowców oraz bezkręgowców, a także różnych ciekawostek na ich temat.
Za rok również wybierzemy się z klasami drugimi do ZOO bo przecież lepiej jest zobaczyć zwierzęta na żywo, niż patrzeć na nie tylko na obrazkach.

LICEALIŚCI NA WYKŁADZIE


Dnia 12 października 2016 r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wykładzie "Przeszczepianie szpiku i krwi pępowinowej" prowadzonym przez prof. dr hab. Jana Styczyńskiego na Collegium Medicum w Bydgoszczy .
Uczniowie podczas wykładu dowiedzieli się o możliwościach i ważnych dokonaniach transplantologii w Polsce oraz na świecie, a także zaletach i wadach wykorzystywania krwi pępowinowej.
Był to drugi wykład XX edycji medycznej środy 2016. Oczywiście będą następne!
Już teraz serdecznie zapraszam na kolejne wykłady w każdą środę o godzinie 18:00
na Collegium Medicum w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 13, budynek A, Aula.
Zainteresowanych odsyłam do ulotki, na której znajdują się daty i tematy kolejnych wykładów.
Wykłady dostępne są TUTAJ.

D.Wysocka

JUMP ARENA TORUŃ


Dnia 15-go września wyjechaliśmy na wycieczkę do Jump Areny w Toruniu. Kiedy weszliśmy na arenę każdy wyładowywał emocje skacząc wysoko do góry i robiąc salta. Wszyscy byli zmęczeni a pot spływał z nas litrami. Jedną z najlepszych atrakcji było wskakiwanie do basenu pełnego gąbek. Robiliśmy wsady oraz chodziliśmy po równoważni. Zawsze służył nam pomocą instruktor, dzięki czemu każdy świetnie się bawił. Jeżeli chcecie aktywie spędzić czas to serdecznie zapraszamy do Jump Areny w Toruniu.
Kasa IIIa

II GMINNA KONFERENCJA EDUKACYJNA


Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców, dziadków na II GMINNĄ KONFERENCJĘ EDUKACYJNĄ w Barcinie, która odbędzie się 28 października 2016 roku, w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie.
Miło jest nam również poinformować, że patronat nad Konferencją objął p. Marek Gralik Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Tytuł przewodni Konferencji to: "Neurodydaktyka - nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi".

Gościem specjalnym Konferencji będzie Pan dr Marek Kaczmarzyk ?biolog, neurodydaktyk i memetyk, autor podręczników i programów szkolnych. Doktorat z zakresu chronobiologii obronił w 1998 na Uniwersytecie Śląskim. Od roku 2000 kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski). Od 2012 prowadzi Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe - Wszechnica Śląska, działające w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ. Propagator dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania. Autor wielu publikacji z zakresu neurodydaktyki i dydaktyki z Pracowni Dydaktyki Biologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Pan dr Marek Kaczmarzyk wygłosi dla nauczycieli i rodziców 3 wykłady oraz odbędzie konsultacje z nauczycielami.
Szczegóły Konferencji dostępne są TUTAJ.
EUROPE CODE WEEK - ZAPROSZENIE


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na sobotnie spotkanie z programowania, kodowania, szyfrowania, budowania i dekodowania w ramach europejskiego tygodnia kodowania.
Już w najbliższą sobotę 22.10.2016r. w naszej szkole (sale 30 i 32) od godz. 9:00 do godz. 13:00 odbędą się warsztaty dla wszystkich chętnych, którzy będą mogli spróbować swoich sił w budowaniu robotów i ich programowaniu, tworzeniu obiektów 3d (z wykorzystaniem drukarski 3d), zabawie ze scratchem, a dla ambitniejszych programowanie w języku wysokiego poziomu ? Python.
TUTAJ znajdziecie bezpośredni link do akcji.

NASZE DZIEWCZYNY PIERWSZE W POWIECIE


14 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbył się zorganizowany przez Wydział Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie Konkurs z zakresu pierwszej pomocy pn. "URATUJ ŻYCIE". Wybór terminu nie był przypadkowy. Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) dzień 14 października został uznany jako "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca". Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło NZK. Adresatami tej kampanii są przede wszystkimi młode osoby, gdyż to w nich jest nadzieja na poprawę przeżywalności w pozaszpitalnym NZK w przyszłości.
W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 16 trzyosobowych zespołów, w tym siedem ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dziewięć ze szkół gimnazjalnych Powiatu Żnińskiego. Komisja Konkursowa pracowała w składzie powołanym Zarządzeniem Starosty Żnińskiego: Izabela Gronet - przewodnicząca oraz członkowie: Joanna Szymańska - przedstawiciel Żnińskiego Sanepidu i Roman Rzyszkowski - ratownik medyczny z Pałuckiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Żninie.
Konkurs składał się z 2 etapów - części teoretycznej i praktycznej. Do etapu drugiego przeszły 4 szkoły ponadgimnazjalne oraz 4 szkoły gimnazjalne z najwyższą liczba punktów z etapu pierwszego.
Nasza reprezentacja w składzie: Julia Maciejewska, Marysia Wolska i Martyna Wypijewska zajęła pierwsze miejsce w zmaganiach wykazując się duża wiedzą nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - teoretycznie jak i praktycznie. Do konkursy nasz zespół przygotował p. Hubert Łukomski
Gratulujemy

POWIATOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA


Dnia 4.10.2016 roku odbyło się na stadionie w Żninie drugie spotkanie w ramach Powiatowej Ligi Lekkoatletycznej. Startowało w niej wielu zawodników i zawodniczek z całego powiatu żnińskiego ? między innymi Barcina, Żnina, Gąsawy, Piechcina. Reprezentacja gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 1 w Barcinie odnotowała bardzo dobry występ, w wyniku którego kilkunastu z nich zdobyło wysokie pozycje. Każdy występ zawodnika jest nagradzany cennymi punktami w klasyfikacji generalnej, która będzie rozliczana na koniec cyklu zawodów. Zawodnicy startowali w konkurencjach technicznych: pchnięciu kulą, skoku w dal, oraz biegowych na różnych dystansach: 100, 300, 800 i 1000 m.

Wśród reprezentantów naszej szkoły we wspomnianych zawodach znaleźli się: Tarnowska Wiktoria, Tomiczak Izabela, Teper Oliwia, Kruzel Justyna, Cudo Katarzyna, Lisiecka Joanna, Maciejewski Jakub, Sołtysiak Emil, Ruciński Beniamin, Bacia Hubert, Liberkowski Dominik, Zasada Igor, Zakrzewski Jacek, Grzegorski Oskar, Grzegrzółka Jakub, Tafelski Mateusz i Kruszyna Dariusz.
Zdjęcia dostepne są TUTAJ
V WARSZTATY JESIENNE - DARY NATURY


10 października już po raz piąty odbyły się Warsztaty Jesienne "Dary Natury".
Spotkanie składało się z dwóch części: kulinarnej i plastycznej. Na początku wydrążyliśmy jabłka i wypełniliśmy je konfiturą wiśniową i żurawiną.
Kiedy jabłka były w piekarniku, my zajęliśmy się pracami plastycznymi. Tworzyliśmy różne kompozycje z liści. W ten sposób powstały cztery kolorowe plakaty.
Na koniec ze smakiem pałaszowaliśmy nasze desery i cieszyliśmy się z otrzymanych nagród.
Piotr Pietruszewski Ic
Zdjęcia z warsztatów dostępne w naszej szkolnej galerii zdjęć. Zapraszamy
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły dziękujemy za okazaną wyrozumiałość, troskę o nasze bezpieczeństwo i przekazywaną nam wiedzę.
Dziękujemy za poświęcany nam czas i wysiłek.
Życzymy zadowolenia z pracy i wielu sukcesów, spełnienia zamierzonych celów w pracy zawodowej i życiu prywatnym,
Wiele radości na co dzień i nieustającej pogody ducha