Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
Kontakt
Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Sierpie 2016 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie
EGZAMINY POPRAWKOWE 2016


29 i 30 sierpnia w naszej szkole będą odbywały się egzaminy poprawkowe. Nasi uczniowie będą próbowali swoich sił z j. polskiego, j. angielskiego, j. rosyjskiego, matematyki, chemii, fizyki.
Egzaminy rozpoczynają się od godz. 8:00.
29.08.2016 r.
8.00. - język angielski, fizyka, chemia

30.08.2016r.
8.00 - matematyka (gimnazjum)
9.30. - język rosyjski, matematyka (liceum)
10.30. - język polski
Życzymy powodzenia!


PIERWSZY TURNUS JUŻ ZA NAMI


15 lipca zakończyły się półkolonie organizowane w naszej szkole. Uczestnicy mieli możliwość brania udziału w zajęciach sportowych, w poszukiwaniach skarbów, budowania robotów i ich programowania oraz zabaw z językiem angielskim.
Serdecznie zapraszamy na półkolonie do naszej szkoły w dniach od 8 do 12 sierpnia.
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny oraz odwiedziny w naszym sekretariacie.
Tutaj natomiast pobierzesz kartę uczestnika półkolonii.
Zapraszamy i do zobaczenia

NASI UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W STOLICY
Newsy

Wydział Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie w nagrodę za udział w konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym na szczeblu powiatowym dla wszystkich uczestników zorganizował w dniu 23 czerwca wyjazd do Warszawy.
Mimo wczesnego wyjazdu (ok. godz. 6.00) oraz późnego powrotu (ok. 23.00) i napiętego harmonogramu wycieczki na uczestników czekało na mnóstwo atrakcji ? zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, obiad na Zamku Królewskim no i zwiedzanie Sejmu, rozmowa z posłami, poznanie pracy posłów w kuluarach i komisjach oraz możliwość zajęcia miejsc w ławach poselskich.
Nasze Liceum reprezentowali: Mikołaj Ratajczak ? 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej w/w konkursu oraz Szymon Smaruj i Łukasza Kaśków, którzy wspólnie Mikołajem drużynowo zajęli 4 miejsce.
PODSUMOWANIE SPRZEDAŻY CEGIEŁEK


Członkowie Komitetu ds. Sztandaru przy Zespole Szkół nr 1 w Barcinie podsumowali i zawiesili na czas wakacji prowadzone działania zmierzające do zebrania pieniędzy na zakup sztandaru - w tym sprzedaż cegiełek, która trwała od lutego b.r. Odbyło się losowanie symbolicznych nagród dla osób, które kupiły cegiełki o nominałach: 5, 10 lub 20 zł. Oto lista nagrodzonych osób:

1. p. K. Tomasz nr cegiełki 186
2. p. G. Ewa nr cegiełki 22
3. p. K. Michał nr cegiełki 6
4. p. B. Maria nr cegiełki 185
5. p. N. Grzegorz nr cegiełki 33
6. p. P. Maria nr cegiełki 13
7. p. R. Wioletta nr cegiełki 24
8. p. G. Kinga nr cegiełki 5
9. p. L.- G. Katarzyna nr cegiełki 193


Po odbiór nagród zapraszamy do sekretariatu szkoły przy ul. Polnej 1 w godzinach od 9.00 do 14.00.
Poprzez zorganizowanie akcji w takiej właśnie formie chcieliśmy, aby sztandar był darem od wszystkich członków społeczności lokalnej.
Była to jedyna z wielu możliwości wyrażenia przez Was sympatii, jaką w naszym odczuciu większość z Was darzy naszą szkołę. Dziękujemy!
Inni darczyńcy , którzy zakupili cegiełki zostaną wpisani do księgi pamiątkowej lub uhonorowani na gwoźdźcu.
W imieniu Komitetu ds. Sztandaru
Grażyna Sudoł - przewodnicząca komitetuZAKOŃCZENIE KLAS


23 czerwca br. pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszego gimnazjum. Z wyróżnieniem ukończyło szkołę 24 uczniów klas III, 17 otrzymało wzorową ocenę zachowania, 36 odebrało stypendia ufundowane przez Burmistrza Barcina.
Pani Dyrektor Marzena Wolska powitała serdecznie licznie przybyłych gości: rodziców, przedstawicieli władz miasta i gminy, dyrektorów oraz przyjaciół naszej szkoły, grono pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji. Ale najważniejsi byli uczniowie, dla których dzwonek w tym dniu zadzwonił po raz ostatni. Część oficjalną spotkania zakończyło uroczyste ślubowanie absolwentów. Przyrzekali uroczyście, że będą dbać o dobre imię naszej szkoły i pozostaną wierni najwyższym wartościom.
Uczniowie w dalszej części spotkania zaprezentowali niespodzianki dla swoich wychowawców. W krótkich wystąpieniach za pomocą różnych środków artystycznego wyrazu wyrazili swoją wdzięczność, sympatię, szacunek i podziękowanie za trzyletni trud . Jak zawsze przy takiej okazji wzruszeniom nie było końca... Pokazali, że szkoła stała się dla nich drugim domem i ciężko było się z nią rozstać. Swoich wychowanków pożegnali: klasę III a p. Grażyna Łysy, III b p. Jacek Grobelniak, III c p. Grażyna Sudoł, III d p. Janusz Wojtkowiak ,III e p. Lucyna Taraska, III f p. Marek Kaczmarek.

Wracając do słów poety :"Nikt Wam przecież nie zabroni
Wrócić tutaj wspomnieniami,
Po cichutku, tak znienacka
Znowu pobyć razem z Nami..."

Zdjęcia z zakończenia klas III gimnazjum można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy.
Natomiast zdjęcia z zakończenia klas I i II gimnazjum dostępne są TUTAJ. Zapraszamy.
natomiast zdjęcia z zakończenia klas I i II Liceum dostępne są TUTAJ.

NA ZAKOŃCZENIE MECZ PIŁKARSKI


22 czerwca br. na stadionie miejskim w Barcinie odbył się nietypowy mecz piłki nożnej, w którym wystąpili przedstawiciele uczniów naszego Zespołu. Naprzeciwko siebie stanęli uczniowie gimnazjum oraz liceum. Spotkanie rozgrywane były przy pełnych trybunach, gdyż zmagania piłkarzy oglądała cała szkoła. Po zaciętej rywalizacji spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Do przerwy prowadzili licealiści 2:1. Wszystkie gole dla licealistów zdobył Filip Czerwiński, a dla gimnazjalistów Radosław Wisz. Sędzia spotkania p. Hubert Łukomski wobec niewyłonionego zwycięzcy tego meczu zarządził rzuty karne, w których lepi okazali się młodsi koledzy, którzy tą rywalizację wygrali 6:5.
Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy.

CIEKAWA LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


17 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej naszego liceum uczestniczyli w nietypowych zajęciach zorganizowanych w ramach przedmiotu podstaw przedsiębiorczości. Lekcje odbyły się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Barcinie, a zajęcia prowadzili pracownicy Urzędu Skarbowego w Żninie oraz inspektor do spraw działalności gospodarczej barcińskiego urzędu.
W pierwszej części zajęć, które poprowadzili p. Katarzyna Chróśniak - Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego oraz p. Andrzej Piskorski - Kierownik Drugiego Samodzielnego Referatu Obsługi Bezpośredniej w ww. urzędzie przedstawili w jaki sposób wykorzystując portal e-Deklaracje wypełnić w łatwy, szybki i przede wszystkim skuteczny sposób deklarację podatkową i ją rozliczyć w Urzędzie Skarbowym.
Natomiast w drugiej części p. Marlena Czerwiak - Inspektor do spraw działalności gospodarczej przedstawiła informację na temat rejestracji działalności gospodarczej z wykorzystaniem Centralnej Ewidencji Informacji.
Każdy uczeń podczas zajęć samodzielnie wypełniał deklarację podatkową oraz wszystkie formularze związane z zakładaniem działalności gospodarczej. Młodzi "przyszli" pracodawcy na dobry początek otrzymali długopisy oraz notesy ufundowane przez Referat Promocji barcińskiego urzędu.
Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy.

KOLEJNY SUKCES MŁODEGO GIMNAZJALISTY


Miło nam poinformować, że Piotr Marczak z klasy I b zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Słowem opisane". Turniej zorganizowało Kujawsko - Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy . Konkurs był trzyetapowy, najpierw odbyły się eliminacje szkolne, potem powiatowe w Żninie, a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 44 uczestników. Jury składało się z profesjonalistów: GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA - aktorka (Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu),
ANNA KATARZYNA CHUDEK - aktorka, aktorka śpiewająca, logopeda (Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu)
MAŁGORZATA WITKOWSKA - aktorka (Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy).
Tym bardziej się cieszymy z nagrody Piotra, bo być docenionym przez takich fachowców, to ogromny sukces.
Opiekunem Piotra jest pani Marzena Wolska.
CIEKAWA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO


13 czerwca okazał się zaskakującym dniem dla grupy zaawansowanej klasy 2. Po przyjściu na lekcję angielskiego dowiedzieliśmy się, że odwiedzi nas gość specjalny. Nie wiedzieliśmy nic na temat tej osoby, przygotowaliśmy więc szczegółowe pytania by jak najwięcej się o niej dowiedzieć. Pracowaliśmy w pięciu grupach.
Gościem specjalnym okazała się 8-letnia Victoria Broughton z Kanady, która przyszła wraz ze swoją mamą. Ponieważ Victoria nie zna języka polskiego musieliśmy uważnie budować pytania i zwracać uwagę na wymowę, by mogła nas zrozumieć, ale udało się. Mieliśmy okazję dowiedzieć się kilku informacji o Kanadzie oraz miejscu zamieszkania dziewczynki. Dużym zaskoczeniem dla nas był fakt, że Victoria i jej rodzeństwo należą do drużyny baseball-owej. Ciekawostką również było, że w Kanadzie słowo "football" kojarzy się dużo bardziej z football-em amerykańskim niż z piłką nożną, dlatego że na piłkę nożną mówi się "socker". Lekcja odbywała się w miłej atmosferze, ale oczywiście nie obyło się bez rywalizacji. Zwycięstwo miała odnieść drużyna, która zbierze jak najwięcej faktów o Victorii i jej kraju. Niepokonani w tej rozgrywce okazali się Wiktor i Patryk z 2b wraz ze swoją drużyną. Zyskali oni uznanie gości, którzy stwierdzili, że to właśnie ich pytania były najtrafniejsze i zmuszały gości do uzupełniania odpowiedzi.
Zwieńczeniem lekcji była wypowiedź mamy Victorii na temat zwyczajów panujących w Kanadzie, funkcjonowania szkół. Myślę, że takie zajęcia to dobra inicjatywa, ponieważ możemy dowiedzieć się wielu kulturowych ciekawostek
PODRĘCZNIKI 2016/2017


Uwaga uczniowie! Poniżej wykaz podręczników obowiązujący w roku szkolny 2016/2017
Dla uczniów gimnazjum wykaz dostępny jest poniżej.
Podręczniki dla klasy III Gimnazjum


Dla uczniów liceum wykaz dostępny jest poniżej.
Podręczniki dla klasy I,II i III LiceumGMINNY KONKURS KULINARNY - SMAKI LATA


17 czerwca w naszej szkole odbyła się VIII edycja konkursu kulinarnego "Smak lata" adresowanego do uczniów nauczanych indywidualnie z całej gminy.
Przybyło do nas piętnaścioro uczestników: ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, Szkoły Podstawowej w Mamliczu i Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie. Nasze gimnazjum reprezentowało dwóch uczniów. Wszyscy uczestnicy, wraz ze swoimi nauczycielami lub rodzicami, przygotowali dania konkursowe, których tematem przewodnim był "Smak lata".
W trakcie spotkania, oczekując na werdykt jury, można było samodzielnie przygotować truskawkowo- jogurtowe musli, wykonać różne prace plastyczne, rozwiązywać zagadki, wziąć udział w loterii i wypocząć w kąciku kawowym. Koniecznie też trzeba było skosztować pyszności konkursowych przygotowanych przez młodych kucharzy. We wszystkich zadaniach pomagali nieocenieni wolontariusze z naszego gimnazjum.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami, przyznano też trzy nagrody główne:
I miejsce - Jakub Trela (SP Mamlicz) za "Tartę z malinami",
II miejsce - Konrad Bukowski (Gimnazjum nr 1 w Barcinie) za "Wakacyjną sałatkę",
III miejsce - Sandra Boesche (SP 2 w Barcinie) za "Owocową rozkosz".

Wojciech Polcyn kl.III b

Zdjęcia z podsumowania konkursu znajdziecie w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy.