Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
Kontakt
Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Biblioteka Miejska w Barcinie

Sypatycy

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Stycze 2018 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Ostatnie Obrazy
SZYMON SMARUJ I JEGO SUKCESY


Szymon Smaruj z klasy II LO jest laureatem etapu wojewódzkiego i finalistą etapu centralnego Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii, oraz laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Znajomości Afryki. Laureaci tej olimpiady otrzymują maksymalny wynik kwalifikacji - pierwsze miejsce na liście rankingowej min. na Uniwersytet Jagielloński ( na kierunki gdzie w kwalifikacji uwzględniany jest przedmiot - wiedza o społeczeństwie), czy np. pominięcie postępowania kwalifikacyjnego na Uniwersytet Śląski ( na administrację, prawo, geografię ), Uniwersytet Warszawski ( np. na europeistykę ) itp.
Udział w olimpiadzie solidarności oprócz wspomnianego tytułu dał Szymonowi możliwość spotkania i wysłuchania prelekcji wielu ludzi - legend Solidarności - np. p. Roberta Kwiatka, państwa Bożenę i Macieja Grzywaczewskich czy indywidualna rozmowa z p. Władysławem Frasyniukiem. Również możliwość zwiedzenia Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku czy Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.
Przygoda Szymona z przeszłością zaczęła się w gimnazjum. Już wtedy z powodzeniem brał udział w konkursie historycznym. Jak sam mówi cała historia wydaje mu się bardzo ciekawa, najbardziej jednak interesuje się czasami najnowszymi. Uczeń ma ogromną wiedzę z przedmiotu, chętnie czyta literaturę polecaną przez nauczyciela. Sam również wyszukuje wiele ciekawostek związanych z ulubionym przedmiotem.
Gratuluję Szymonie!
Dziękuję, że kolejny raz dałeś mi powód do dumy i radości.
Grażyna Sudoł
WARSZTATY FILMOWE NASZYCH LICEALISTÓW


Od 8 do 11 czerwca uczennice liceum uczestniczyły w warsztatach filmowych realizowanych w ramach programu Profilaktyczno - Prewencyjnego Sztuka Wyboru prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Ideą projektu jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorakie problemy i zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a będące wielokrotnie podłożem przestępstw. Podczas intensywnych warsztatów mogłyśmy nabyć przydatne umiejętności z zakresu sztuki operatorskiej, montażu, storyboardingu czy aktorstwa (pod kierunkiem Pani Dominiki Ostałowskiej). Ponadto mieliśmy możliwość stworzyć trzyminutowy film pod okiem fachowców (Marka Skrzecza, Kacpra Sędzielewskiego, Lude Reno czy Feliksa Novikova). Po warsztatach wyjeżdżałyśmy naładowane energią do działania, z nowymi doświadczeniami oraz głowami pełnymi pomysłów.
Iza Marczak
WIELKI MECZ NA STADIONIE


W poniedziałek ( 19.06.2016r.) na Stadionie Miejskim w Barcinie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami naszego Gimnazjum i Liceum. Mecz odbył się z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017.
Opiekunem drużyny Gimnazjum był p. J. Jordanowski, który powołał do drużyny następujących zawodników: D. Kruszyna, H. Ciszewski, M. Mórawski, B. Skowroński, W. Plewka, B. Graczkowski, M. Stróżewski, B. Torba, M. Dudek, W. Zalewski, W. Ziętara, M. Pilarski, K. Broniszewski, J. Korzempa, M. Jabłkowski, P. Kowalczyk.
Opiekunem drużyny Liceum był p. G. Rydlewski. Skład drużyny stanowili: G. Nowak, J. Zarada, R. Wisz, M. Jackowski, M. Trawiński, R. Sulecki, H. Matuszewicz, B. Bartkowski, P. Radzikowski, M. Borakiewicz, A. Nowak, F. Czerwiński, Łukasz Kaśków.
Mecz sędziował p. H. Łukomski. Gra była bardzo zacięta, ale czysta. Sędzia nie pokazał żadnej kartki.
Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Padło wiele bramek, a wynik meczu do końca był sprawą otwartą. W czasie meczu kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli wiele wspaniałych akcji i bramek.
Mecz zakończył się remisem 6:6. Do przerwy prowadziło Gimnazjum 4:3.
Bramki dla Gimnazjum strzelili:
Mikołaj Mórawski - 3 ( 22min., 40min., 55min.)
Borys Skowroński - 1 ( 6min.)
Mikołaj Jabłkowski - 1 (24min.)
Jakub Korzempa - 1 (26min.)
Dla Liceum bramki strzelali:
Radosław Wisz - 3 (14min., 30min., 45min.)
Filip Czerwiński - 2 ( 37min., 48min.)
Maciej Borakiewicz - 1 ( 3min.)

Do rozstrzygnięcia meczu były potrzebne rzuty karne. Emocje były bardzo duże. Wynikiem 5:4 wygrali je zawodnicy Liceum.
Zawodnikom na stadionie towarzyszył wspaniały doping kibiców, który poprowadził p. J. Wojtkowiak.
Rewanż już za rok. Do zobaczenia. Ze sportowym pozdrowieniem.

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PLASTYKA ROKU SZKOLNEGO 2016/17 ROZSTRZYGNIĘTY


Uczniowie, zgodnie z regulaminem konkursu, zaprezentowali swoje prace plastyczne o różnej tematyce m.in.: martwa natura, pejzaż i portret.
Dodatkowe punkty mogli uzyskać za udział i osiągnięcia w konkursach plastycznych oraz wystawy swoich prac.
Najwięcej punktów uzyskała WERONIKA KOWALCZYK z kl. 2e otrzymując tytuł NAJLEPSZEGO PLASTYKA tego roku szkolnego.
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! :)
Agnieszka Korzempa
organizator konkursu

WIOSNA W OBIEKTYWIE


Miło nam poinformować, że mamy zwycięzców w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Wiosna w obiektywie" zorganizowanym przez SP nr 2 w Barcinie.
Kto najlepiej uchwycił wiosnę?
KATEGORIA - GIMNAZJUM
I Weronika Kowalczyk Gimnazjum nr 1 Barcin (opiekun p. A. Korzempa)
II Paulina Wojtkowiak Gimnazjum im. E. Estkowskiego w Pakości
Kacper Smyk Zespół Szkół nr 1 w Piechcinie
III Zuzanna Sobocińska Gimnazjum im. E. Estkowskiego w Pakości (opiekun p. H. Pietrzak)
WYRÓŻNIENIE
Krystian Łożyński Gimnazjum nr 1 Barcin (opiekun p. A. Korzempa)
KATEGORIA - LICEUM
I Weronika Bembenek LO Barcin (opiekun p. H. Pietrzak)
II Iwona Kaczmarczyk LO Barcin (opiekun p. H. Pietrzak)
III Julia Kalka II Liceum Ogólnokształcące im. Marii konopnickiej w Inowrocławiu
Gratulujemy! Życzymy udanych ujęć w czasie wakacji ;)

IX GMINNY KONKURS KULINARNY "SMAK LATA"


12 czerwca odbył się kolejny, już dziewiąty, gminny konkurs kulinarny "Smak lata". W spotkaniu wzięło udział aż 19 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy walczyli o tytuł najlepszego kucharza. Każdy z nich przywiózł swoją popisową potrawę, która tematyką i składnikami nawiązywała do nadchodzącego lata.
Było smacznie i wesoło. Wzięliśmy udział w wielu konkurencjach i zabawach. Przygotowywaliśmy naleśniki z nadzieniem serowym, poznawaliśmy smaki lodów, szukaliśmy liter ukrytych na lodowych wafelkach oraz braliśmy udział w loterii fantowej.
W tym czasie jury wybrało 3 najlepsze potrawy:
1. "Owocowy przekładaniec" Mateusza Gawłowskiego z Piechcina;
2. "Deser jogurtowy z owocami" Jakuba Treli z Mamlicza;
3. "Arbuzowy Potwór" P. Dzióbkowskiego, K. Rybczyńskiej, W. Pilakowskiej z SP 1 z Barcina.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Julia Kęsicka, kl. 1d
Zdjęcia z ww. konkursu można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy

DZIEŃ PATRONA - ŚWIĘTO SZKOŁY


Drugi tydzień czerwca to w gimnazjach tydzień projektów, tak też było w naszej szkole. Podsumowanie i uroczysta prezentacja kilku projektów odbyła się 13 czerwca podczas Święta Szkoły. No ale od początku?
13 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Barcinie, kolejny raz obchodziliśmy Dzień Patrona - Święto Szkoły. Dzień był zaplanowany przez zespół nauczycieli pod przewodnictwem p. Hanny Grobelskiej, w porozumieniu z p. dyrektor Marzeną Wolską.
Najpierw odbyły się lekcje, ale nie trwały one długo, bo tylko do 12:00. W samo południe zebraliśmy się na boisku przed szkołą i rozpoczęliśmy świętowanie. Najpierw zaprezentowali się przebierańcy - każda klasa miała za zadanie przedstawić postaci z utworów Sienkiewicza. Na boisku zrobiło się kolorowo, w przebraniach zdecydowanie przeważały Danusie i rycerze. Uczniowie wywiązali się z tego zadania na 6! Następnie przeszliśmy do rywalizacji klas: klasy I ścigały się w napełnianiu butelki wodą przy pomocy nakrętek, klasy II - próbowały swoich sił w darcie, trzecioklasiści - przeciąganiu liną. Potem klasy wymieniały się konkurencjami. Przez całe zawody widać i słychać było śmiech, i o to organizatorom chodziło. Zwycięskie klasy otrzymywały od Pani Dyrektor zdrowe nagrody - arbuzy. Wszyscy uczniowie dostali też słodkie prezenty z okazji minionego Dania Dziecka. W dalszej kolejności przeszliśmy na boisko, by obserwować mecz piłki nożnej gimnazjum - liceum. Staraliśmy się dopingować wszystkich zawodników, rozpraszały nas zapachy? Niezastąpieni rodzice przygotowali kiełbaski z grilla, stanowisko z grochówką, chlebem ze smalcem, ogórkiem i rozmaitym kolorowym ciastem. Konsumowaliśmy przygotowane pyszności ze smakiem.
Ostatnim punktem tego dnia była prezentacja projektów. Wg informacji zasięgniętych od koordynatora projektów w naszej szkole, p.Lucyny Taraska, pierwsze projekty realizowaliśmy w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011, a do tej pory zaprezentowano ich w naszej szkole prawie 160. Na widownię w sali gimnastycznej, do uczniów i nauczycieli dołączyli rodzice. Wspólnie oglądaliśmy i ocenialiśmy prezentacje projektów.
Zaprezentowali się:
1.Zosia Drzewiecka i Eliza Rybińska z kl.IIb z projektem "Powstaniec z Barcina - Józef Zdzisław Czendefu.", przygotowanym pod opieką p.G.Sudoł.
2. grupa z klasy IId z projektem "Rozrywka może rozwijać - gry planszowe." - opiekun p.A Korzempa
3. grupa z klasy IId z projektem "Picasso, Monet, Dali, a może Duchamp? Czyja twórczość jest mi bliższa?" - opiekun p.A Korzempa
4. grupa prężnie działającego koła biologicznego z projektem "Co skrywa nasz mózg?" - opiekun p.D.Wysocka
5. uczniowie klas IIa i IIb z pokazem mody prezentując projekt "Eko-moda - stroje z materiałów wtórnych własnych projektów." - opiekun p.Ż.Kopydłowska
6. uczniowie IIc ponownie przedstawiając nam projekt "Pomimo przeciwności - teatr cieni." - opiekun p.A.Korzempa
7. grupa z klasy IIe z filmikiem będącym efektem projektu "Plastelinowe przygody - techniki animacji." - opiekun p.A.Korzempa

Wszystkie prezentacje zostały ocenione jako bardzo ciekawe, co znalazło swoje odzwierciedlenie w gromkich brawach. Kolejny raz okazało się, że młodzież naszego gimnazjum ma wspaniałe, ciekawe, różnorodne pomysły, jest kreatywna i chętna do działania. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Zdjęcia ze święta szkoły dostępne w w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
BIWAK KLASY IIA I IIB


7-9 czerwca 2017 roku odbył się w Ostrówcach biwak klas IIa i IIb. Biwakowicze zamówili, a może zasłużyli, na ładną pogodę, i taka była przez wszystkie trzy dni trwania wyjazdu. Atmosfera, wspomniana pogoda i nasze nastroje sprawiły, że jesteśmy zadowoleni z wypoczynku.
Czas był wypełniony na różne sposoby: zabawy integracyjne, gry sportowe, gry strategiczne, tańce, spacery, dyskoteka, pieczenie kiełbasek na ognisku, rozmowy, no i tajemniczy Groszek? To od nas samych zależało, czy chcieliśmy się dobrze bawić, czy marudzić?
Część z nas nie zapomni wyprawy po lesie, kiedy pod przewodnictwem p. Ewy Drążek podziwialiśmy uroki okolicy Ostrówiec.
Podczas biwaku, mimo, że jesteśmy już z sobą drugi rok, mogliśmy jeszcze bardziej się poznać i zżyć. Już planujemy wyprawę na przyszły rok. Wszystkim życzymy pogody ducha i słonecznej pogody na nadchodzące wakacje

BIWAK KLASY ID


Dnia 1 czerwca nasza klasa ID wybrała się na dwudniowy biwak do miejscowości Pólko niedaleko Koronowa. Nasz pobyt tam został zorganizowany przez Firmę Turystyczną "SKAUT". Myślę, że można spokojnie powiedzieć, że nasza impreza wszystkim się spodobała. Poza świetną zabawą między innymi w czasie paintballu i dyskoteki, mogliśmy się też wiele nauczyć podczas zajęć z łucznictwa, strzelectwa, budowania szałasów oraz wielu innych typowych survivalowych czynności. Po tych wszystkich atrakcjach udaliśmy się na ostatnią - rejs statkiem turystycznym ?NIVA? po Zalewie Koronowskim i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Michał Wojtkowiak 1d
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W BARCINIEDZIAŁO SIĘ W MAJU
Newsy

Maj to miesiąc, w którym mają miejsce różne uroczystości oraz rocznice państwowe i narodowe. Wiemy, jak ważne jest obchodzenie tych pięknych Świat i to spowodowało, że 1,2,3,8 i 26 maja uczciliśmy w formie aktywnej rywalizacji miedzy klasami.
10.05.2017 na godzinach do dyspozycji wychowawcy klasy spotkały się na sali gimnastycznej i pracując w zespołach klasowych, musiały rozwiązać krzyżówkę poświęconą UE, uzupełnić brakujące słowa w tekstach piosenek, namalować wybrane historyczne godło Polski, ułożyć puzzle dotyczące obraz z dziejów Polski, rozpoznać postaci na obrazach.
Zadania miały różną skalę trudności. Rywalizacje wygrały w swoich poziomach: 3a, 2d, 1a. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.Myślę jednak, ze ważniejsza była pamięć i gimnastyka umysłowa przy wykonywaniu zadań.

Opiekun RSU - Ewa Gośćińska