Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
Kontakt
Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Biblioteka Miejska w Barcinie

Sypatycy

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Stycze 2018 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Ostatnie Obrazy
VIZIRIADA


Żeńska drużyna siatkówki MUKS Barcin walczy w konkursie Viziriady o sprzęt sportowy. Drużyna, która składa się głównie z uczennic naszego gimnazjum ma szansę wygrać sprzęt sportowy - potrzebny do treningów. Wspólnie możemy pomóc drużynie przynosząc kupony wycięte z proszków Vizir. Kupony można zostawiać u p. Huberta Łukomskiego w sali 32 oraz bezpośrednio na Orliku (starówka) u p. Damiana Kasków.
Obecnie dziewczyny są w czołówce w kraju i mają duże szansę na zdobycie puli na sprzęt sportowy.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2011


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły dziękujemy za okazaną wyrozumiałość, troskę o nasze bezpieczeństwo i przekazywaną nam wiedzę.
Dziękujemy za poświęcany nam czas i wysiłek.
Życzymy zadowolenia z pracy i wielu sukcesów, spełnienia zamierzonych celów w pracy zawodowej i życiu prywatnym,
Wiele radości na co dzień i nieustającej pogody ducha

KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNE


12.10.2011 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Uczniowie samodzielnie dobierali repertuar. Musieli zaśpiewać piosenkę albo pieśń związaną z utratą lub odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jury w składzie: p. A. Korzempa, p. M. Forgiel, p. G. Sudoł i uczniowie: D. Jakubowski oraz T. Frankowski przydzieliło następujące miejsca:
I Gracjanie Stefańskiej z kl. III e
II Kacprowi Karaszewskiemu z III d
III Dominice Leszczyńskiej z II b

Wyróżnienie otrzymała Julita Żuk z kl.II
Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Barcinie.
G. Sudoł
NIKT NIE MA PRAWA CIEBIE BIĆ, ANI PONIŻAĆ!


Uczniowie, jeżeli coś takiego ma miejsce w szkole i środowisku to przede wszystkim nie akceptuj tego! To jest działanie wbrew Wam, przeciwko Waszej ludzkiej godności. Jak mówi artykuł 40 Konstytucji RP: „Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych”.
Bywa tak, że pojawi się uczeń, który chce pokazać, że kimś rządzi, nad kimś panuje i dominuje w swym otoczeniu. Jeżeli siła fizyczna jest jego jedynym atutem, prawdopodobnie nie będzie w życiu nikim wartościowym.
Oto kilka powodów, które demaskują zbrodnię „fali”
Istnieje wiele powodów, dla których nie należy bić dzieci. Przede wszystkim dlatego, że:
Sprawia to dziecku ból i cierpienie, poniża je i uczy, że racja jest po stronie silniejszego, a gdy kończą się racjonalne argumenty, dozwolone jest użycie siły”.
Ponadto fala:
- jest pogwałceniem art. 40 Konstytucji RP,
- wpływa destrukcyjnie na samoocenę ofiary,
- degraduje samopoczucie psychiczne,
- jest działaniem wbrew empatii,
- zniechęca do nauki,
BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA


UWAGA Konkurs
Z okazji zbliżającego się Święta Bibliotek Szkolnych ogłaszamy dwa konkursy: fotograficzny „Przyłapani na czytaniu” oraz czytelniczo-plastyczny „Czytam, rozumiem, przedstawiam”. Termin oddawania prac mija 24 października. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele bibliotekarze.

Poza tym pojawiło się kilka propozycji dotyczących ciekawych książek, które warto przeczytać. Jedną z nich jest książka "Poza horyzonty."
Na pewno znana jest Wam postać Jaśka Meli. Tak, to chłopak, który wraz z Markiem Kamińskim zdobył bieguny – północny i południowy. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. Kiedy miał trzynaście lat, został porażony prądem, w wyniku czego stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Swe przeżycia postanowił opisać w książce, noszącej taki sam tytuł jak fundacja przez niego założona, czyli „Poza horyzonty”.
Książka ta jest wprost idealna dla nastolatków. więcej znajdziecie w zakładce Biblioteka
Serdecznie zapraszamy
KONKURS NA NAJLEPSZA STRONĘ WWW


Dziś mijają dwa lata, gdy nasza szkolna witryna została wyróżniona przez Polski Portal Edukacyjny Interklasa. W rankingu „witryn szkolnych” w kategorii: gimnazja.
Komisja konkursowa dokonując oceny punktowej szkolnych witryn zakwalifikowanych do drugiego etapu (pierwszy etap to oddawanie głosów na witrynę) brała pod uwagę następujące kryteria:
• zawartość merytoryczna strony (zasób informacji) - 10 pkt.,
• aktualizacja witryny - 10 pkt.,
• szata graficzna strony (pomysłowość, kolorystyka, zdjęcia, nawigacja) - 5 pkt.,
• optymalizacja strony (szybkość ładowania poszczególnych elementów) - 5 pkt.,
• poprawność językowa, gramatyczna, ortograficzna. - 5 pkt.
• samodzielność wykonania strony (promowane są strony wykonane i prowadzone w całości przez pracowników i uczniów danej szkoły) – 5 pkt.

Nasza szkolna witryna wygrała w tej klasyfikacji spośród 1429 witryn szkolnych zgłoszonych do plebiscytu.
W nagrodę szkoła otrzymała oprogramowanie (program antywirusowy oraz program filtrujący zasoby Internetu) o łącznej wartości 2600 złotych!!!
Wraz z nadejściem roku szkolnego 2011/2012 zabawa rozpoczyna się na nowo. Tym razem do wygrania jest sprzęt komputerowy. Wystarczy, że raz dziennie klikniecie w button,

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!


który znajduje się po prawej stronie naszej witryny szkolnej. Automatycznie zostaniecie przeniesieni do witryny portalu interklasy. Glosowanie w konkursie odbywa się za pomocą kliknięcia w kolumnie na napis "głosuj". W ten sposób dodajemy jeden punkt naszej szkole. Głosować można tylko raz dziennie!
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH


W naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012 odbywać się będzie kilka zbiórek surowców wtórnych. Jedną z nich będzie zbiórka puszek aluminiowych.
Zwracamy się do wszystkich z gorącym apelem o wzięcie udziału w tej akcji.
Dbałość o nasze środowisko naprawdę się opłaca!
Nie wyrzucajmy tego co może być powtórnie przerobione i ponownie wykorzystane !!!
Zróbmy porządki i zamiast zapychać kontenery na śmieci - puszkami aluminiowymi, przynieśmy je na zbiórkę.
Dzień przeprowadzana zbiórki to każdy wtorek, w godzinach 7.45 – 8.00 oraz na pierwszych trzech przerwach, od października 2011 r. do maja 2012 r.
Miejsce przyjmowania puszek – pracownia nr 3.
Puszki aluminiowe powinny być zgniecione.
Dla najlepszych zbieraczy atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Pełen regulamin akcji można zobaczyć TUTAJ

EUROWEEK


14 września jeszcze nie do końca wiedzieliśmy co czeka nas w Długopolu Dolnym, na obozie edukacyjnym EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW.
Na miejsce dotarliśmy późnym popołudniem, po 9 godzinach podróży koleją.
Nie trzeba było długo czekać na pierwsze atrakcje. Uczestniczący w projekcie wolontariusze z kilku krajów całego świata, od razu zadbali o to, by przybyli z 4 miast gimnazjaliści – grupa ok. 45 osób – szybko się zintegrowali. Umiejętnie nas zachęcili, by od samego początku posługiwać się językiem angielskim bez żadnej „blokady”.
Pyszne posiłki, świetne warunki zakwaterowania (polecamy ośrodek Silesia), bogaty program pobytu sprawiły, że już pierwszego wieczora wiedzieliśmy, że będzie ciężko wracać do domu.
CZAS NA ZMIANY


Witajcie drodzy internauci po niewielkiej przerwie spowodowanej utratą bazy danych naszej strony www. Jak pewnie zauważyliście nasza strona zmieniła wygląd, a co za tym idzie zniknęły niektóre pozycje w naszej nawigacji.
Strona jest w trakcie przebudowy i zapewne będzie się zmieniała w najbliższym czasie. Brakuje kilku linków, które chętnie odwiedzaliście ale niebawem się to zmieni. Natomiast pojawiło się kilka nowości - chociażby połączenia kont z Facebookiem, Twitterem czy umożliwienie korzystania z dodatkowych zakładek.
Już teraz zapraszamy do tworzenia kont w naszym serwisie i czekamy na cenne uwagi dotyczące działania strony. Każdy głos w dyskusji jest ważny i z całą pewnością posłuży w przebudowie witryny. Mamy nadzieję, że nowy wygląd przypadnie Wam do gustu i będziecie chętnie odwiedzali nas.
Poza tym szukamy osób chętnych, które chciałby popracować nad tworzeniem witryny.
Zapraszam do oddania głosu w dyskusji w tym właśnie newsie.

SOBĄ BYĆ, DOBRZE ŻYĆ


W naszym GIMNAZJUM realizowany jest program profilaktyczny „Sobą być, dobrze żyć” skierowany do młodzieży klas I gimnazjum. Program ten finansowany jest przez Gminę Barcin dotyczący realizacji zadań Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2011 roku.
Realizacja programu od 23.09.2011r. o następujących obszarach tematycznych połączonych z filmami edukacyjnymi:
- Mechanizm uzależnień – alkohol
- Profilaktyka zdrowia i realizacja w życiu codziennym
- Szkodliwy wpływ narkotyku na organizm człowieka
- Pułapki nałogu – nikotyna
- Jak radzić sobie ze stresem

JESIEŃ 2011


Już niedługo zacznie się jedna z najpiękniejszych pór roku w Polsce – jesień. Jej nadejściu towarzyszy żółknięcie, czerwienienie i brązowienie liści.
Końcówka września będzie wciąż ciepła. To tak, jakby jesień chciała nam zrekompensować chłodne i dżdżyste lato. Słupek rtęci na termometrach może sięgnąć 26 kresek. Początek października przywita nas jednak nieco chłodniej.
W piątek, 23 września, rozpocznie się astronomiczna jesień. Tego dnia będzie ciepło, od 16 do 23 st. C. Jesień pozostanie z nami do 22 grudnia.
Wraz z coraz krótszym dniem, ubywać będzie ilości godzin słonecznych. Powinniśmy przygotować się też na coraz więcej deszczowych dni.