Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
Kontakt
Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Biblioteka Miejska w Barcinie

Sypatycy

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Stycze 2018 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Ostatnie Obrazy
NIETYPOWA LEKCJA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


5 czerwca uczniowie klasy pierwszej naszego liceum uczestniczyli w nietypowych zajęciach zorganizowanych w ramach przedmiotu podstaw przedsiębiorczości. Lekcje odbyły się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Barcinie, a zajęcia prowadziła p. Marlena Czerwiak - inspektor do spraw działalności gospodarczej barcińskiego urzędu.
W pierwszej części zajęć p. Marlena Czerwiak przedstawiła informację na temat rejestracji działalności gospodarczej z wykorzystaniem Centralnej Ewidencji Informacji oraz zapoznała uczniów z formularzami i załącznikami. W dalszej część zwróciła uwagę na zmieniające się przepisy oraz przekazała informacje dotyczące prowadzenia samej firmy.
W drugiej części zajęć każdy uczeń samodzielnie wypełniał wniosek rejestracyjny oraz wszystkie załączniki związane z zakładaniem działalności gospodarczej.
W ostatniej części młodzież rozwiązywała test związany z zajęciami, który przygotowała p. Marlena.
Młodzi "przyszli" pracodawcy na dobry początek otrzymali długopisy oraz notesy ufundowane przez Referat Promocji barcińskiego urzędu.
ZABRAKŁO 4%


Drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Maciejewska, Marysia Wolska i Martyna Wypijewska pracująca pod kierunkiem p. Huberta Łukomskiego nie awansowała do finału IV Ogólnopolskiego Konkursu "Działam bezpiecznie".
Dziewczyny po wygraniu eliminacji powiatowych przystąpiły do rywalizacji na szczeblu województwa. W walce o wielki finał zgromadziły 76% punktów. Jak się okazało zabrakło 4% aby awansować do finału.
Drużyna brała udział w zmaganiach praktycznych udzielając pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych oraz odpowiadała na pytania testowe związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

KUBA I MIKOŁAJ NAJLEPSZYMI GEOGRAFAMI


Zakończyła się XV edycja Szkolnego Konkursu Geograficznego o tytuł: "NAJLEPSZEGO GEOGRAFA GIMNAZJUM" oraz II edycja konkursu o tytuł: "NAJLEPSZEGO GEOGRAFA LICEUM".
Konkurs promował osiągnięcia uczniów i był kierowany dla uczniów wykazujących szerokie zainteresowanie geografią świata. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnogeograficznej oraz z pytaniami o rekordy geograficzne. Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom wiedzy geograficznej.
W roku szkolnym 2016/2017 NAJLEPSZYM GEOGRAFEM GIMNAZJUM nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie został: JAKUB DREŻEWSKI z klasy 3c
NAJLEPSZYM GEOGRAFEM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO został: MIKOŁAJ RATAJCZAK z klasy 2LO
Gratulujemy
Organizatorem konkursu był p. Janusz Wojtkowiak

Z WIZYTĄ W SEJMIE


W dniu 29 maja 2017 roku odbył się wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Wydział Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie w nagrodę za udział w konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym na szczeblu powiatowym dla wszystkich uczestników zorganizował. Oczywiście nie mogło zbraknąć przedstawicieli LO Barcin. Mimo wczesnego wyjazdu (ok. godz. 6.00) oraz późnego powrotu (ok. 22.00) i napiętego harmonogramu wycieczki na uczestników czekało mnóstwo atrakcji - zwiedzanie Zamku Królewskiego z przewodnikiem czy wizyta w Sejmie.
Nasze Liceum reprezentowali: Mikołaj Ratajczak ? 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej w/w konkursu oraz Sandra Derengowska i Filip Andler, którzy wspólnie Mikołajem drużynowo zajęli 3 miejsce.

DZIEŃ CHEMICZNY


Śmiało można powiedzieć, że "Dzień Chemiczny" na stałe wpisał się w harmonogram imprez szkolnych. Jakiś czas temu już po raz trzeci na zaproszenie p. Iwony Zbieranek przyjechali do nas pasjonaci chemii z UMK w Toruniu. Poprowadzili oni dla nas dwugodzinne warsztaty chemiczne w małej skali. Podczas tych zajęć udało nam się otrzymać tlen i wodór, spalić magnez, zbadać odczyny różnych substancji oraz porównać moc kwasu octowego i cytrynowego. Uczyliśmy się też jak prawidłowo formułować wnioski na podstawie dokonanych obserwacji. Samodzielne eksperymentowanie sprawiło nam wiele radości. Zobaczyliśmy, że można się uczyć przez zabawę.
Uwieńczeniem całego dnia był pokaz kolorowych, głośnych i bardzo ciekawych eksperymentów, które zaprezentowali dla nas wykładowcy uczelni - p. Kasia i p. Kamil. W tej części naszego naukowego spotkania wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu wraz z opiekunem p. Ewą Wolską.

ZAKOŃCZENIE KLAS III LICEUM


"Nieuchronność omija, co chcemy ocalić
Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,
by wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia -
Drogowskazy pamięci najmilsze wspomnienia".


Wielu z nas nie może uwierzyć, że to już! Jesteśmy absolwentami Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie. Każde 45 minut lekcji zdawało się wiecznością, a 3 lata minęły jak jedna chwila. Z bagażem nowych doświadczeń wyruszamy w dalszą drogę.
Przedtem jednak spotkaliśmy się na uroczystości zakończenia nauki w liceum. W tym podniosłym wydarzeniu towarzyszyli nam przedstawiciele władz samorządowych p. Lidia Kowal i p. Teresa Wilk, a także dyrektor gimnazjum p. Marzena Wolska, nasza wychowawczyni p. Katarzyna Wachowska, nauczyciele oraz rodzice. Były kwiaty i upominki, dyplomy i nagrody, ale co ważniejsze ? ciepłe słowo, uśmiech, radość, choć niejednemu zakręciła się łza w oku.
Trzymając w dłoni świadectwo ukończenia liceum, z niecierpliwością oczekujemy na egzaminy maturalne. Czy okażą się sprawdzianem naszej dojrzałości? Czas pokaże...
Zdjęcia z zakończenia dostepne w naszej szkolnej galerii. zapraszamy.

ZAPROSZENIE NA DEBIUT WOKALNY JULII BRONK


21.06. (środa), godz.16:00 w Bibliotece Miejskiej w Barcinie odbędzie się Wokalny Debiut Julii Bronk z kl. 3e, połączony z jubileuszowym spotkaniem z artystami wystawiającymi w bibliotece.
Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli
Julia Bronk i Agnieszka Korzempa


OLGA I KACPER Z SUKCESAMI


Nasi uczniowie kolejny raz osiągnęli wokalny sukces! Tym razem wyśpiewali go 7.06.2017 r. na V Powiatowym Konkursie Piosenki "Rozśpiewana Wyspa" pod patronatem Burmistrza Łabiszyna.
Zwyciężczynią konkursu została Olga Gwizdała z kl. 3c (instruktor - p. K.atarzyna Tomala)
II miejsce zajął Kacper Gałązka z kl. 2a (instruktor - p. Agnieszka Korzempa)
Olga otrzymała również NAGRODĘ SPECJALNĄ BURMISTRZA ŁABISZYNA oraz zaproszenie do uświetnienia swoim głosem nietuzinkowego wydarzenia jakim są Łabiszyńskie Spotkanie z Historią 2017, które w tym roku odbędą się w dniach 16-18 czerwca br.
Serdecznie gratulujemy! :)
VI GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY ZA NAMI


Tymoteusz Wiliński, Jakub Dreżewski i Michał Wojtkowiak zwycięzcami w VI Gminnym Konkursie Informatycznym, który odbył się 3 czerwca w barcińskim gimnazjum. Jakub i Michał uczeniowie Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie zgromadzili równą ilość punktów i zajęli ex aequo pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, natomiast Tymoteusz uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. dr. Krzysia w Barcinie w kategorii szkół podstawowych.
W zawodach uczestniczyli najlepsi uczniowie (po pięciu z każdej szkoły) z naszej gminy, którzy zostali wyłonieni w ramach eliminacji szkolnych. Zawodnicy zmagali się z pytaniami teoretycznymi (z wykorzystaniem systemu iVote), gdzie była sprawdzana wiedza ogólna z zastosowania IT, a następnie przystąpili do zmagań z zadań praktycznych.
Nowością w tegorocznym konkursie były zadania z programowania, gdzie uczniowie mieli do wyboru jeden z dwóch dostępnych języków programowania.
Tytuł najlepszego informatyka w gminie wśród szkół podstawowych zdobył Tymoteusz Wiliński - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. dr. Krzysia w Barcinie zdobywca 34 punktów. Drugie miejsce zdobył Bruno Maciejewski (SP 1 Barcin) zdobywca 33 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Damian Karow (SP1 Barcin) zdobywca 30 punktów.
Do ciekawej sytuacji doszło w grupie ponadpodstawowej gdzie dwaj uczniowie Kuba i Michał uzyskali ten sam wynik punktowy. Komisja postanowiła przyznać dwa pierwsze miejsca. Kubie Dreżewskiemu i Michałowi Wojtkowiakowi, którzy zgromadzili po 48 punktów. Tylko dwa oczka mniej zgromadził Jan Drzażdzyński. Trzecie miejsce zajął Mateusz Kieca zdobywca 37 punktów. Wszyscy ww. uczestnicy to uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie.
W konkursie uczniowie rozwiązywali zadania testowe oraz praktyczne. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że tegoroczna edycja była bardzo trudna, a sam udział w finale był emocjonujący.
Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które ufundowały Rady Rodziców poszczególnych szkół oraz firma BARBARA z Barcina. Dziękujemy
Organizatorami konkursu byli nauczyciele informatyki: p. Elżbieta Kubiak-Gaszyk, p. Mariola Szumska, p. Sylwia Gwizdała p. Katarzyna Grobelniak, p. Michał Szaforz, p. Marcin Smutek oraz p. Jacek Grobelniak, p. Hubert Łukomski.

BYŁO SYMPATYCZNIE


W dniach 26-27 maja 2017 roku na stadionie sportowym w Barcinie odbyła się SymPaTyczna Olimpiada. Zadanie zrealizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Barcin. Jego projekt złożyła w roku 2016 uczennica drugiej klasy naszego liceum Izabela Marczak. W spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież z terenu gminy Barcin oraz województwa kujawsko- pomorskiego.
SymPaTyczna Olimpiada rozpoczęła się o godzinie 8:00 rozgrywkami sportowymi na stadionie, w których wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych naszej gminy- Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie, Szkoły Podstawowej w Mamliczu, Szkoły Podstawowej nr 1 im. dra Stanisława Krzysia w Barcinie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie. Konkurencje sprawdzały szybkość, zręczność i pomysłowość uczestników. Jedną z konkurencji było napełnianie butelki wodą za pomocą narzędzi takich jak: plastikowa łyżeczka, woreczek foliowy, zakrętka. Zawodnicy przenosili wodę z oddalonego od butelki kilka metrów wiadra. Trzeba było wykazać się wieloma umiejętnościami, również współpracy w zespole, by zrealizować zadanie. Uczestnicy świetnie się bawili.
UDANY WYSTĘP NASZYCH LEKKOATLETÓW NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWAPo Mistrzostwach Powiatu Żnińskiego w lekkiej atletyce 11 reprezentantów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do Wojewódzkiej Gimnazjady Lekkoatletycznej, która odbyła się dnia 01.06.2017 roku w Świeciu. Wyniki naszych sportowców napawały optymizmem, jednak czołowi zawodnicy pozostałych gimnazjów są niezwykle mocni (startują zawodnicy z licencjami trenujący na co dzień lekką atletykę) i bardzo trudno w ostatnich latach znaleźć się w strefie medalowej. Mimo to nasi sportowcy odnotowali udany występ, zdobywając dwa medale i zajmując wysokie miejsca. Trzecie miejsce w skoku w dal zajął Borys Skowroński z wynikiem 5,96 m. Borys z każdym skokiem poprawiał swój wynik, aby w ostatniej próbie wywalczyć medal przeskakując rywala o 1 centymetr. Również brązowy medal zdobył Kacper Broniszewski w sztafecie szwedzkiej (400m, 300m, 200m, 100m) biegnąc na kluczowym dystansie 400 metrów Bardzo dobry bieg. Niestety nie miał szczęścia tego dnia Bartłomiej Jakubczyk, który po trzech próbach w pchnięciu kulą przewodził stawce. Później spadł na trzecią pozycję, by w ostatniej kolejce stracić medal i zajmując ostatecznie czwartą pozycję. Bartek uzyskał bardzo dobry rezultat 12,21 m (rekord szkoły).
Kolejne lokaty naszych zawodników:
- 6 miejsce w skoku wzwyż ? Mikołaj Jabłkowski,
- 7 miejsce w rzucie dyskiem ? Błażej Torba,
- 8 miejsce w sztafecie szwedzkiej ? Katarzyna Cudo (400m),
- 9 miejsce w rzucie dyskiem ? Jakub Jeżuchowski,
- 11 miejsce w skoku wzwyż ? Katarzyna Cudo,
- 12 miejsce w rzucie dyskiem ? Julia Malinowska,
- 17 miejsce w rzucie oszczepem ? Adrianna Bartoś,
- 18 miejsce w biegu na 300 m ? Mikołaj Mórawski.