Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
Kontakt
Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Biblioteka Miejska w Barcinie

Sypatycy

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Stycze 2018 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Urodziny Urodziny:
Ostatnie Obrazy
III GMINNA KONFERENCJA EDUKACYJNA


W piątek 2 czerwca 2017 roku odbędzie się w Barcinie III Gminna Konferencja Edukacyjna na temat "Strategii Kształcenia Wyprzedzającego". Ma ona na celu zapoznanie nauczycieli z metodyką kształcenia wyprzedzającego.
Konferencja edukacyjna rozpocznie się o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie. W pierwszej części wykłady wygłoszą pracownicy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu: prof. zw. dr hab. Stanisław Dylak ? "Kształcenie przez działanie i myślenie" oraz prof. zw. dr hab. Hanna Gulińska, dr Agnieszka Cieszyńska i dr Mateusz Leszkowicz ? "Kształcenie wyprzedzające".
W drugiej części odbędą się warsztaty w sześciu grupach tematycznych, w których będzie uczestniczyło około 150 nauczycieli z gminy Barcin.
"Istotą kształcenia wyprzedzającego jest aktywne organizowanie i przyswajanie wiadomości przez uczniów przed lekcją w procesie samodzielnego zbierania informacji, a także przez poszukiwanie odniesień we własnej dotychczasowej wiedzy w związku z tematem, który ma być ostatecznie omawiany na lekcji."
Plan konferencji dostępny jest TUTAJ.
KOLEJNY SUKCES PIOTRA MARCZAKA


Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać. (Kartezjusz)
Otóż to, Piotr Marczak uczeń klasy IIb kolejny raz w tym roku szkolnym udowodnił, że "ma sprawny umysł i dobrze go używa".
25 maja 2017r. reprezentował naszą szkołę w X edycji Konkursu Matematycznego o tytuł Najlepszego Matematyka Klas I i II Gimnazjów Powiatu Żnińskiego, organizowanej przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żninie. Rozwiązując w ciągu 60 minut trzy zadania tekstowe i jedną łamigłówkę matematyczną, uzyskał najwyższą ilość punktów wśród uczniów klas II, zajmując I miejsce.
Piotr uzyskał tytuł: "Najlepszego Matematyka klas II Gimnazjów Powiatu Żnińskiego".
Gratuluję Piotrze!
Nadal utrzymuję, że obserwowanie Twojego wszechstronnego rozwoju, to przyjemność
Grażyna Łysy

REKRUTACJA DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ ZAKOŃCZONA
Newsy

W dniu 30 maja 2017 roku Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna przeprowadziła sprawdzian predyspozycji językowych do klasy 7 dwujęzycznej Zespołu Szkół w Barcinie w roku szkolnym 2017/2018.
Uczniowie, którzy złożyli w wyznaczonym terminie stosowny wniosek, napisali test składający się z dwóch części. Członkowie Komisji ustalili wyniki postępowania rekrutacyjnego i listę przyjętych uczniów.
Lista uczniów przyjętych jest do wglądu w sekretariatach Gimnazjum nr 1 w Barcinie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, a ostatecznie zostanie podana do publicznej wiadomości do 7 lipca 2017 r.
Zgodnie z procedurą - prosimy o uzupełnienie wymaganej dokumentacji najpóźniej do 28 czerwca ze świadectwem z szóstej klasy szkoły podstawowej.

Lucyna Taraska - członek Komisji Rekrutacyjno-Kwalifikacyjnej

WYRÓŻNIENI ARTYŚCI


Finałowe spotkanie Turnieju "Słowo źródłem inspiracji" odbywało się w terminie 20 maja 2017r.w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Turniej skupił wykonawców z całego regionu bydgoskiego, laureatów wcześniejszych eliminacji organizowanych od marca br. w Mogilnie, Żninie, Świeciu, Nakle, Inowrocławiu, Kcyni, Sępólnie Krajrńskim, Kamieniu Krajeńskim, Mroczy, Gostycynie, Solcu Kujawskim, Osielsku, Kruszwicy, Sicienku i Nowej Wsi Wielkiej. Łącznie w Turnieju wzięło udział 42 wykonawców w konkursie recytatorskim i 11 w konkursie poezji śpiewanej.
Jury Turnieju obradowało w składzie:
- TERESA STĘPIEŃ-NOWICKA (aktorka Teatru Wilama Horzycy w Toruniu)
- ANNA KATARZYNA CHUDEK (aktorka Teatru Baj Pomorski w Toruniu, logopeda)
- JÓZEFINA SZAŁAŃSKA (AKTORKA SCEN BYDGOSKICH),
- LILIANA PAWLAK-KOZLOWSKA (muzyk-pedagog, instruktor teatralny, kierownik artystyczny dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych),
- PATRYK RYBUS (student logopedii ? Uniwersytet Jana Kazimierza w Bydgoszczy, uczestnik i laureat wielu konkursów recytatorskich i teatralnych, m.in. finalista tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii teatrów jednego aktora),
Jury, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych przyznało wyróżnienia i nagrody. Otrzymali je:
I NAGRODA ? FILIP TUREK (kl. III Gimnazjum w Mogilnie) za prozę Andrzeja Rumiana "Rozum",
II NAGRODA ? MARTYNA CHRUŚCIEL (kl. III Gimnazjum w Dąbrowie Chełmińskiej) za utwór Tadeusza Mularczyka "Post Mortem",
dwie III NAGRODY: OLIWIA KOŁODZIEJCZAK (kl. II Gimnazjum w Osiu) za utwór Bruno Ferrero "Bajka o miłości" oraz DOMINIKA DOMAGAŁA (kl. II Gimnazjum Społeczne "Trójka" w Żninie) za utwór Tadeusza Różewicza "Dodatkowe korzyści z książek".

WYRÓŻNIENIA:
PIOTR MARCZAK (kl. II Gimnazjum w Barcinie) za prozę Sławomira Mrożka "Lew".
JAKUB PEŁCZYŃSKI (kl. III Gimnazjum w Tucholi) za wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Wrrr",
NATALIA GACKOWSKA (kl. II Gimnazjum w Sośnie) za wiersz Józefy Bąkowskiej "List"
w turnieju poezji śpiewanej
NAGRODA - JULIA LEPAK (kl. I Gimnazjum w Stobnie) za interpretację utworu "Jestem białą kartką Bartka Królaka".
WYRÓŻNIENIA: OLGA GWIZDAŁA (kl. III Gimnazjum w Barcinie) za wykonanie utworu "Wariatka jeszcze tańczy" A. Osieckiej i Seweryna Krajewskiego oraz ZOFIA SYROCKA (kl. II Gimnazjum w Sicienku) za wykonanie utworu "Bez słów" Wojciecha Bellona
Serdecznie gratulujemy Oldze i Piotrowi oraz ich opiekunom: paniom Katarzynie Tomali i Agnieszce Korzempie oraz Marzenie Wolskiej.

ZAPRASZAMY NA II FESTIWAL NAUKI I PASJI


24 maja 2016 roku odbył się "I Festiwal Nauki i Pasji." W ramach tego przedsięwzięcia odbywały się prezentacje indywidualne i grupowe uczniów z całej gminy Barcin, od klas I szkół podstawowych aż po klasy liceum. Uczniowie prezentowali się na Hali Widowiskowo-Sportowej i na stadionie w popisach tanecznych, recytatorskich i wokalnych (w języku polskim i angielskim), prezentowali swoje zainteresowania i umiejętności.

W tym roku "II Festiwal Nauki i Pasji" odbywać się będzie 1 czerwca 2017 roku pod hasłem "Dzieci dzieciom". Ideą drugiej edycji festiwalu jest, aby gimnazjaliści i licealiści byli autorami i współautorami przedsięwzięć, asystentami i przewodnikami. W tym roku, zgodnie z wnioskami, które nasunęły się po pierwszym festiwalu, dzieci będą mogły więcej doświadczać i aktywniej uczestniczyć.

Klasy I-III będą na terenie stadionu w Barcinie, gdzie przygotowano: "Bliskie spotkania z chemią", doświadczenia fizyczno-chemiczne "Magia? to TYLKO woda", robotykę, zastosowanie drukarki 3D, sztukę rysowania, bańki mydlane, zajęcia z pierwszej pomocy, zgadywanki z zakresu bezpieczeństwa, gry matematyczne, pokaz wykonania warkoczy oraz zawody sportowe.
Dla klas IV-VI przygotowane zostaną stanowiska na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej oraz wokół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie. Dzieci będą mogły odbyć sesję fotograficzną pt. "Tolkienowskie klimaty", zagrać w gry chodnikowe, zobaczyć wóz strażacki oraz policyjny z wyposażeniem i akcesoriami, rozwiązać rebusy polonistyczne, odszukać skarby na podstawie współrzędnych Geocaching, skosztować watę cukrową, przyjrzeć się jakie talenty mają uczniowie uzdolnieni, obejrzeć makiety wykonane przez uczniów "Z plecakiem przez świat", obejrzeć prace plastyczne uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wykonać rysunki, spróbować złożyć motyla techniką origami, zobaczyć mistrzów szachowych i nauczyć się podstaw gry w szachy oraz zobaczyć pokaz walki sportów: kejutsu, kendo i karate, zagrają też w grę planszową "Kocham Cię Anglio" oraz poznanie kultury i języka Hiszpanii. Potem dzieci przechodzą na parking przy hali i poćwiczą fintess.

W czasie festiwalu będzie prowadzona akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam", gdzie będziemy pobijać rekord Polski we wspólnym czytaniu swojej ulubionej książki.

Koordynatorki festiwalu: Małgorzata Wiland i Iwona Kausa
źródło: sp2barcin.pl
GRAMY DLA MICHAŁA
Newsy

12.05.2017 roku pod hasłem Gramy dla Michała zbieraliśmy pieniądze na operację dla naszego młodszego kolegi - Michała, ucznia klasy III d Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Z tej okazji odbył się mecz piłki siatkowej dziewcząt, na który przyszła cała społeczność szkolna - nauczyciele, uczniowie gimnazjum i liceum. Po jednej stronie siatki stanęły uczennice z klas sportowych, a z drugiej - zawodniczki MUKSu Barcin. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyły dziewczyny z klubu sportowego, wygrywając dwa sety. Przed meczem można było osłodzić sobie przerwę, kupując smaczne omlety i babeczki, które przygotowali uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą. Po przeliczeniu pieniędzy, okazało się, że zasililiśmy konto Michała, wpłacając 507 zł.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję charytatywną.
Wiktoria Rybczyńska, Zosia Drzewiecka

KOLEJNY RAZ SIĘ UDAŁO


Kilka tygodni niepewności, planowania i ustalania szczegółów i mogliśmy znowu ugościć w Barcinie i Piechcinie Wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z Bystrzycy Kłodzkiej. Joe z Ugandy i Carren z Kenii mogli poznać w ciągu tych kilku dni nawet kilkaset młodych ludzi ze szkół naszej gminy: SP2, SP1, ZSP w Piechcinie i oczywiście nas-gimnazjalistów i licealistów z Barcina. Udział w warsztatach prowadzonych przy okazji SymPaTycznej Olimpiady poszerzył tę grupę o kolejne dziesiątki.
Każdy dzień przynosił im nowe wyzwania i kolejną dawkę emocji - zajęcia odbywały się każdego dnia w innej szkole, a noclegi zaplanowane były u innej rodziny. Mam nadzieję, że wrażenia jakie po sobie pozostawili Carren i Joe pozwolą wszystkim uczestnikom zajęć z nimi rozwinąć skrzydła, otworzyć się na innych ludzi, inne kultury, na świat. Czy w tym wszystkim chodziło tylko o angielski? Kolejny raz mogliście sprawdzić się w umiejętności słuchania ze zrozumieniem - nie było łatwo, prawda? A umiejętność mówienia.... - większość z uczestników świetnie dała radę.
W tym miejscu szczególne gratulacje należą się tym odważnym, którzy przyjęli naszych gości do swoich domów. To było dopiero wyzwanie. I sprostali mu doskonale.
Dziękuję
Lucyna Taraska
WERONIKA KOWALCZYK NAJLEPSZA!


Mamy wyniki konkursu plastycznego RATUJMY ZABYTKI, objętego patronatem Starosty Inowrocławskiego, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu.
Zwyciężczynią konkursu została WERONIKA KOWALCZYK z kl. IIe .
Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na wartość zabytków i konieczność ich renowacji, popularyzacja różnych form plastycznych, rozwijanie zainteresowania architekturą, która jest obok nas - "na wyciągnięcie ręki" i stanowi ważne źródło historii.
Zabytkiem, którego piękno Weronika uchwyciła w swojej pracy jest klasycystyczny Pałac w Lubostroniu.
Gratulujemy!
GRAD MEDALI W POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH GIMNAZJALISTÓW W LA


W środę 24 maja 2017 roku na stadionie w Barcinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Gimnazjów w Lekkoatletyce przygotowane przez Powiatowego Organizatora Sportu Stefana Fedejko oraz Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o.
W rywalizacji w konkurencjach technicznych i biegowych wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie, Gimnazjum nr 2 w Piechcinie, Publicznego Gimnazjum w Gąsawie, Gimnazjum Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Rogowie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gościeszynie, Gimnazjum Niepublicznego w Bożejewicach, Publicznego Gimnazjum nr 1 im. 750-lecia Miasta Żnina w Żninie, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie i Społecznego Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żninie. Najlepsi lekkoatleci wywalczyli prawo reprezentowania powiatu żnińskiego na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja zwycięzców. Nagrody wręczał Burmistrz Barcina Michał Pęziak.

Najlepsze wyniki mistrzostw gimnazjalistów w LA:
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA SYMPATYCZNĄ OLIMPIADĘ - TO JUŻ JUTRO!!!


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO - OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS


Zakończył się II etap wojewódzkiego konkursu plastycznego "Obrona Cywilna Wokół Nas" zorganizowanego przez
Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego - Szefa Obrony Cywilnej Województwa Mikołaja Bogdanowicza.
Edycja 2017 przebiegała pod hasłem "Sygnały alarmowe - znam i wiem jak się zachować".
Do następnego etapu w Bydgoszczy zostały zakwalifikowane prace naszych uczennic: Justyny Kruzel z kl. 2 c i Małgosi Trawińskiej z kl. 2 d
24 maja br. Szef Obrony Cywilnej Miasta i Gminy Barcin Michał Pęziak wręczył dziewczynom dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie w Bydgoszczy!