Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
Kontakt
Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcące w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Biblioteka Miejska w Barcinie

Sypatycy

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Padziernik 2017 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Ostatnie Obrazy
PLAN ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH


Drodzy uczniowie
Plan zajęć dydaktycznych obowiązujący od 4 września 2017 roku.
Prosimy o zapoznanie się z planem, który jest dostępny TUTAJ oraz w menu głównym (w zakładce plan zajęć) oraz belce tytułowej.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


4 września 2017 roku, w poniedziałek rozpocznie się kolejny rok szkolny!
Klasy 2-7 SP oraz klasy gimnazjalne spotykają się Hali Widowiskowo Sportowej przy SP2 o godz. 8.00.
Uczniów klas 1 Szkoły Podstawowej zapraszamy wraz z rodzicami na godzinę 10.00 do stołówki szkolnej SP 2.
Klasy licealne spotykają się o godz. 9.00 w budynku przy ulicy Polnej.

NOWA STRONA WWW


Witajcie drodzy internauci po przerwie wakacyjnej.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 przygotowaliśmy dla Was nową odsłonę strony www.
Znajdziecie nas pod nowym adresem Zespołu Szkół w Barcinie. Nowy adres szkoły to www.zsbarcin.pl.
Już teraz zachęcamy do zaglądania właśnie na tą witrynę.

ZAPROSZENIE NA NARODOWE CZYTANIEATRAKCJE TURYSTYCZNE REGIONU


23 sierpnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się drugie spotkanie z projektu "Podróże małe i duże nie tylko w literaturze", dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ?Partnerstwo dla książki?.
Było to spotkanie z przewodnikiem Moniką Andruszkiewicz, która zabrała zebranych w małą podróż przez bliskie nam okolice. Rewelacyjnie opowiadała o historii, kulturze, zabytkach tych sakralnych i świeckich ? obiektach archeologicznych, muzeach, kościołach, pałacach i dworkach Pałuk. Pani przewodnik mówiła, jak i gdzie można atrakcyjnie spędzić czas, mówiąc o żnińskiej kolejce, parkach i miasteczkach rozrywki, czy przyrodzie i warunkach do turystyki wodnej.
Monika Andruszkiewicz przedstawiła uczestnikom spotkania to, co może budzić zainteresowanie turysty. To, co warto pokazać i zobaczyć w naszym regionie. To, co może przyciągnąć oko i stwarzać warunki, aby każdy uległ magii Pałuk. W spotkaniu wzięło udział 30 osób.
Kolejne spotkanie w ramach projektu już 30 sierpnia br. o godz. 16.00. Będzie to spotkanie z podróżnikiem, pisarzem - Arkadym Pawłem Fiedlerem, pt. "Maluchem przez Afrykę". Serdecznie zapraszamy.
Renata Grabowska

EGZAMINY POPRAWKOWE 2017


28 i 29 sierpnia w naszej szkole będą odbywały się egzaminy poprawkowe. Nasi uczniowie będą próbowali swoich sił z j. rosyjskiego, j. angielskiego, wychowania fizycznego, matematyki, chemii, fizyki i geografi.
Egzaminy rozpoczynają się od godz. 8:00.
28.08.2017 r.
8.00. - język rosyjski
9.00 - język angielski
10.00 - wychowanie fizyczne
10.30 - fizyka
11.15 - chemia
29.08.2017r.
8.00 - geografia
9.00. - matematyka

Życzymy powodzenia!
100% ZDAWALNOŚCI NASZYCH MATURZYSTÓW!


Miło nam powiadomić, że wszyscy nasi maturzyści zdali egzamin dojrzałości.

język polski (podstawa) - 100% zdawalności

matematyka (podstawa)- 100% zdawalności

języka angielski (podstawa) - 100% zdawalności


Gratulujemy maturzystom i życzymy dalszych sukcesów.
Marzena Wolska i Tomasz Woźnicki
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


22 czerwca br. pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszego gimnazjum. Z wyróżnieniem ukończyło szkołę 21 uczniów klas III, 19 otrzymało wzorową ocenę zachowania, 37 odebrało stypendia ufundowane przez Burmistrza Barcina.
Pani Dyrektor Marzena Wolska powitała serdecznie licznie przybyłych gości: rodziców, przedstawicieli władz miasta i gminy, dyrektorów oraz przyjaciół naszej szkoły, grono pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji. Ale najważniejsi byli uczniowie, dla których dzwonek w tym dniu zadzwonił po raz ostatni. Część oficjalną spotkania zakończyło uroczyste ślubowanie absolwentów. Przyrzekali uroczyście, że będą dbać o dobre imię naszej szkoły i pozostaną wierni najwyższym wartościom.
Uczniowie w dalszej części spotkania zaprezentowali niespodzianki dla swoich wychowawców. W krótkich wystąpieniach za pomocą różnych środków artystycznego wyrazu wyrazili swoją wdzięczność, sympatię, szacunek i podziękowanie za trzyletni trud . Jak zawsze przy takiej okazji wzruszeniom nie było końca... Pokazali, że szkoła stała się dla nich drugim domem i ciężko było się z nią rozstać. Swoich wychowanków pożegnali: klasę III a p. Żaneta Kopydłowska, III b p. Hanna Grobelska, III c p. Grażyna Stypczyńska, III d p. Alicja Huszcza III e p. Izabella Forgiel.

Wracając do słów poety:
Nikt Wam przecież nie zabroni
Wrócić tutaj wspomnieniami,
Po cichutku, tak znienacka
Znowu pobyć razem z Nami...

Zdjęcia z zakończenia klas III gimnazjum można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy.
Natomiast zdjęcia z zakończenia klas I i II gimnazjum dostępne są TUTAJ.
natomiast zdjęcia z zakończenia klas I i II Liceum dostępne są TUTAJ.
BIWAKOWANIE IIC


W dniach 19- 21.06.2017r. klasa II c wyjechała na biwak, który zorganizowany został w Ośrodku Harcerskim ?Pólko?. Nad przebiegiem wycieczki i naszym bezpieczeństwem czuwała nasza wychowawczyni p. M. Korgul i p. A. Głowicka.
Po przekroczeniu bramy ośrodka pieczę nad nami przejęli Smerf i Timon- trenerzy, którzy bardzo szybko uzmysłowili nam jak ważna jest współpraca i "strzelanie do jednej bramki".
Mogliśmy poznać zasady survivalu, czyli jak przetrwać w lesie z kawałkiem sznurka i patyka.
Cała klasa mogła wziąć udział w zajęciach strzeleckich. Niezawodne oko okazał się mieć Kuba, który swą przyszłość wiąże przecież z leśnictwem. W czasie biwaku biegaliśmy po lesie, graliśmy w paint ball klasyczny, a także laserowy. Najwięcej frajdy sprawiła nam bitwa wodna, którą urządziliśmy podczas jednego z upalnych dni. Nie wiadomo do dziś kto ją wygrał, bo wszyscy byliśmy przemoczeni...jak jeden mąż. Słowem, integracja się udała, choć początkowo nie wszyscy mieli uśmiechy na twarzy. Ostatniego dnia wszyscy tańcowaliśmy belgijkę i chocolate, a ci bardzo oporni wyciskali pompki w rytm filmowej muzyki. Należy dodać jeszcze, że biwakowa kuchnia okazała się naprawdę dobra, a nasze koleżanki Kinia i Klaudia okazały się niezawodnymi szefami stołówki. :)
A co przyniesie przyszły rok ?? :):):)

Z WIZYTĄ U KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO


16. czerwca przedstawiciele szkolnego PaTPORTu Wiktor Ratajczak (kapitan) oraz Adrian Staszak wyruszyli do Warszawy, by wziąć udział w obchodach Dni Króla Jana III Sobieskiego, które odbyły się na terenie Pałacu Królewskiego w Wilanowie i potrwały aż do 19. czerwca.
Swój pobyt w stolicy chłopcy rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście wieczorową porą oraz zwiedzania Pałacu Króla Jana III.
Wzięli także udział w spotkaniu młodzieży, zaangażowanej w tworzenie projektu edukacyjno- profilaktyczno- artystycznego, na którym obecni byli kapitanowie PaTportów z województwa kujawsko-pomorskiego, teatr AZYL z Inowrocławia oraz teatr 38 z XXXVIII LO im. St. K. Potockiego w Warszawie.
Wiktor i Adrian uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych na temat epoki króla Jana, które odbyły się w Oranżerii Pałacu i przygotowane zostały przez Stowarzyszenie Akademia Wilanowska. Młodzież dowiedziała się wiele o historii epoki, kostiumach, muzyce i obyczajach, a wszystko po to, aby perfekcyjnie przygotować się do happeningu, w którym chłopcy wystąpili w strojach barokowych.
Nie mogło zabraknąć prób w Centrum Kultury Wilanów prowadzonych przez zacnych specjalistów. Główne wydarzenia w ramach obchodów Dni Króla Jana odbyły się 18. czerwca na dziedzińcu pałacowym, a towarzyszyły im: plenerowe studio telewizyjne weare.pl, Galeria Żywej Rzeźby- happening cz. I (na dziedzińcu) z udziałem młodzieży z Inowrocławia i Warszawy oraz uczniów z Barcina, Mieszkańcy Pałacu w Wilanowie - happening cz. II (w salach pałacowych).
Całość podsumowana została podczas kolacji w willi INTRATA, na której obecna była młodzież z opiekunami oraz kierownictwo Pałacu Wilanów i Stowarzyszenia Akademia Wilanowska, a wieczorem nasi PaTportowicze uczestniczyli w spotkaniu artystycznym, które odbyło się w siedzibie Teatru Wilanów.
ADRIAN:
"Podczas wyjazdu do Warszawy uczestniczyłem w wielu warsztatach. Jednym z nich był warsztat o szacunku prowadzony przez Pana Grzegorza Jacha. Naszym głównym celem był happening z okazji Dni Króla Jana. Uczyliśmy się Poloneza. Nasze sceny odgrywane były w tak zwanych mansjonach. W programie mieliśmy także zwiedzanie Pałacu w Wilanowie. To była niesamowita wycieczka? podróż po epoce!"

DEBIUT WOKALNY JULII BRONK


21 czerwca o godz. 16:00 w Bibliotece Miejskiej w Barcinie odbył się DEBIUT WOKALNY JULII BRONK z kl. 3e.
Julia zaprezentowała piosenki m.in. z repertuaru Ani Dąbrowskiej, Anny Jantar, Ani Wyszkoni i zespołu Microkosmos. Zebrała gromkie brawa oraz pochwały m.in. z ust wiceburmistrz Barcina p. Lidii Kowal.
Kilka słów o naszej zdolnej uczennicy:
Julia to filigranowa dziewczyna, która zachwyca swoim, spokojnym, łagodnym głosem, wprowadzającym słuchacza w zadumę, a zarazem napełniającym pozytywną energia do życia.
Uwielbia taniec i muzykę, jest osobą wytrwale zmierzającą do swego celu. Dla swoich pasji potrafi poświęcić wiele czasu i wysiłku. Wspiera najróżniejsze inicjatywy, wykorzystując swój talent wokalny i taneczny.
Śpiewa już od przedszkola, a od trzech lat udziela się w gimnazjalnym zespole wokalnym pod okiem p. Agnieszki Korzempy. Jak sama przyznaje, muzyka przenosi ją w inny świat i pomaga wyrazić siebie.
Jej śpiew uświetniał już wiele imprez ? można ją było usłyszeć podczas licznych uroczystości szkolnych i gminnych. Tańcem wspierała również występy innych uczniów podczas konkursów.
Julka w wolnym czasie lubi spotkania z rodziną i przyjaciółmi, gra w siatkówkę, tenisa czy też koszykówkę, jeździ na rolkach i na rowerze oraz jak większość młodzieży w tym wieku - lubi grać na komputerze.

Jest osobą bardzo emocjonalną o dużej wrażliwości muzycznej.
Gratulujemy Julii debiutu i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie Biblioteki Miejskiej w Barcinie